10 maja 2024 roku w Ambasadzie Mongolii odbyło się spotkanie założycielskie Rady Pisarzy i Podróżników, na które zostałem zaproszony. Rada będzie miała na celu wspieranie współpracy w zakresie kultury, sztuki i turystyki Polski i Mongolii. Miła i przyjazna atmosfera, poczęstunek w wydaniu mongolskim, w tym pierogi budz, herbata süütej caj, rosół z baraniny były swego rodzaju małą wyprawą do Mongolii. Ożyły wspomnienia. Medal Przyjaźni w imieniu Prezydenta Mongolii wręczył Pan Barkhas Dorj, Ambasador Mongolii w RP podróżnikowi i twórcy muzeum mongolskiego w Budzie Ruskiej, Piotrowi Malczewskiemu oraz olsztyńskiemu pisarzaowi i podróżnikowi, Bolesławowi Uryna (Boleebaatar).
Rafał Sadowski
Światło dzienne ujrzał właśnie kalendarz będący zwieńczeniem tegorocznej wyprawy do Mongolii. Za projekt i wykonanie odpowiedzialna jest Agencja Reklamowa AGRAF. W kalendarzu znalazło się kilkanaście najpiękniejszych fotografii dokumentujących ekspedycję.
7 czerwca 2025 roku w Parku Kultury w Powsinie odbyła się wyjątkowa edycja Festiwalu Naadam – tradycyjnego święta mongolskiego, które po raz kolejny zgromadziło miłośników kultury stepów oraz wszystkich ciekawych azjatyckiego dziedzictwa. Tegoroczne wydarzenie miało szczególny wymiar: obchodziliśmy 75-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Mongolią a
Mijają już dwa lata od ostatniej wyprawy do Mongolii. Tęskno już się zrobiło, przestrzeń zaczęła wołać, góry skrzą się o świcie, rzeki pełne tajmieni, pstrągów i lipieni czekają. Cóż robić trzeba wyruszać, pakować worki, kompletować sprzęt, trzeba znowu naładować akumulatory typowego mieszczucha. Zostawić gdzieś 7